Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego zarejestrowane!

Miło nam poinformować, że dnia 26 września 2016 r. Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego zostało zarejestrowane i wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000638759.

Najszczersze gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków założycieli, w szczególności dla osób i organizacji bezpośrednio zaangażowanych w dotychczasową działalność i sam proces rejestracji Stowarzyszenia.

Z pozdrowieniami Zarząd Stowarzyszenia.

Prezentacja Stowarzyszenia:

Dane Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego  
Adres: ul. Jana Kochanowskiego 15 /30, 01-864 Warszawa, Polska  

 

Numer KRS: 0000638759
NIP: 1182129963
REGON: 36547055600000

 

 

Konto bankowe:

Bank: Raiffeisen Bank Polska S.A.
Właściciel: Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego
IBAN: PL 91 1750 0012 0000 0000 3506 2122
SWIFT/BIC: RCBWPLPW

 

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Website: http://www.pspa.pl

 
logo small  

Cele Stowarzyszenia

Stowarzyszenie ma na celu prowadzenie działalności oświatowej i naukowej poprzez rozpowszechnianie wiedzy związanej z sektorem kosmicznym, rozwijanie kontaktów pomiędzy podmiotami związanymi z branżą w kraju i za granicą oraz wspomaganie edukacji osób zamierzających podjąć pracę w tej dziedzinie.

 

Do zadań stowarzyszenia należą w szczególności:

  • Konsolidacja środowiska ekspertów działających w obszarach związanych z eksploatacją i eksploracją przestrzeni kosmicznej oraz prowadzących badania naukowe i prace wdrożeniowe związane z produktami i technologiami o zastosowaniu kosmicznym.
  • Aktywizowanie młodych profesjonalistów działających w branży kosmicznej.
  • Tworzenie platformy komunikacyjnej pomiędzy polskimi przedstawicielami sektora kosmicznego w kraju i za granicą.
  • Tworzenie lokalnych baz ekspertów oraz oddziałów kontaktowych na terenie Polski oraz za granicą.
  • Informowanie o aktualnych wydarzeniach w sektorze kosmicznym.
  • Propagowanie technologii kosmicznych wśród jednostek akademickich oraz przedsiębiorstw.
  • Pomoc polskim studentom i absolwentom w zdobyciu doświadczenia zawodowego w sektorze kosmicznym.
  • Wspomaganie Polskiej Agencji Kosmicznej oraz organów administracji państwowej w kreowaniu krajowej polityki kosmicznej i realizacji jej założeń.
  • Zajmowanie stanowiska i tworzenie opinii w sprawach dotyczących rozwoju polskiego sektora kosmicznego.

 

Zachęcamy również do zapoznania się ze Statutem Stowarzyszenia:

Statut Stowarzyszenia

oraz prezentacją:

 

 

Historia

Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego (ang. Polish Space Professionals Association, PSPA) zostało oficjalnie zarejestrowane w 2016 roku.

Prace wewnątrz Stowarzyszenia rozpoczęły się już jednak w połowie 2014. Początkowo pre-inkubowane przez Fundację „New Space”, PSPA budowało struktury, realizowało pierwsze projekty (m.in. Akademia PSPA i Studencka Konferencja Astronautyczna, która odbyła się we współpracy ze Studenckim Kołem Astronautycznym Politechniki Warszawskiej w październiku 2015) oraz pracowało nad formalnościami związanymi z oficjalną rejestracją.  

Nastąpiło to 26 września 2016 roku (w ramach ciekawostki: to dokładnie dwa lata po powołaniu Polskiej Agencji Kosmicznej). Od tego czasu coraz aktywniej angażujemy się w budowę sieci kontaktów pomiędzy polskimi profesjonalistami pracującymi w rodzimym oraz zagranicznym sektorze kosmicznym. Pracujemy również nad projektami mającymi na celu popularyzację branży oraz przede wszystkim rozwój kadr w sektorze kosmicznym.

Rosnące grono członków Stowarzyszenia pozwala nam angażować się w coraz bardziej ambitne przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że następne lata przyniosą nam kolejne sukcesy w realizacji naszych statutowych celów i misji. W międzyczasie serdecznie zachęcamy do wstąpienia w szeregi Stowarzyszenia oraz do współpracy osoby i organizacje zajmujące się szeroko pojętą branżą kosmiczną! 

Statut Stowarzyszenia

Statut Stowarzyszenia Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego.

 

 

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Newsletter PSPA