Galaktyka kobiet IV

galaktyka kobiet 4

21 listopada w Planetarium Centrum Nauki Kopernika w Warszawie odbędzie się Galaktyka Kobiet!

Na wydarzeniu uczniowie szkół średnich i studenci, a właściwie każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać z przedstawicielkami różnych obszarów technologii a w tym z naszą Marleną Gołofit. Marlena pracowała jako zarządzająca projektami w PIAP-Space, rozwijała tam też talenty i wspierała działania rekrutacyjne. Teraz poświęca się przede wszystkim promowaniu eksploracji kosmosu i rozwoju zespołów w przemyśle już nie-kosmicznym. O projektach satelitarnych będzie też opowiadać Inna Uwarowa.

Oprócz Marleny będzie można poznać osoby z Citi, Women in Technology, Geek Girls Carrot, Narodowego Centrum Badań Jądrowych, misji analogowych oraz wielu innych.

Więcej informacji na stronie fb wydarzenia.

Copernicus Hero

CopHack Logo 2018

Już 8 listopada w Lublinie rozpocznie się cykl Copernicus Hackathon. Kolejne jednodniowe hackathony odbędą się w Krakowie i Warszawie a 17 listopada będzie miał miejsce ogólnopolski finał.
Jeśli interesują Cię nowe technologie i od dziecka marzysz o kosmicznych podróżach – hackathon jest dla Ciebie! Nie musisz być kosmicznym ekspertem, najważniejsza jest ciekawość wszechświata, otwarty umysł i motywacja, aby się rozwijać w nowych dziedzinach.

 

Copernicus Hero (PDF 229KB)

 

Copernicus Hackathon [eng] (PDF 112KB)

 

Terminy i tematyka:
Lublin – 8.11.2018, zaczynamy od 8:00.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
Kraków – 9.11.2018
Warszawa – 10.11.2018
Finał: Warszawa – 17.11.2018

Rejestracja oraz szczegółowy opis Copernicus Hackathon (http://copernicus-hackathon.pl/) potrwa do 4 listopada.

 

Oferty pracy w Europejskiej Agencji GNSS - GSA

Oferty pracy w Europejskiej Agencji GNSS - GSA:

Konferencja ESA - Warszawa, 16.10.2018

Polska Agencja Kosmiczna wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Polską Delegacją do ESA organizują szkolenie i warsztaty "How to write good proposals in response to an ESA Invitation to Tender for R&D activities". W ramach szkolenia zorganizowana będzie część otwarta kursu oraz HR Event przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych.

 

Agenda Training Course (PDF 212KB)

 

Część konferencyjna kursu, odbędzie się w dniu 16 października 2018 r., w godzinach 09:00 – 12:00.

 

Agenda HR Event (PDF 128KB)

 

Po pierwszym dniu szkolenia, 16 października 2018 r., o godz. 18:15 odbędzie się HR Event, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w sektorze kosmicznym. Wieczorna konferencja będzie poświęcona możliwościom współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, a także polskimi podmiotami. Swoje prezentacje oraz perspektywy rozwoju dla potencjalnych kandydatów wygłoszą przedstawiciele ESA oraz wybranych polskich podmiotów. Wydarzenie będzie zakończone poczęstunkiem oraz spotkaniem networkingowym, podczas którego będzie można porozmawiać z gośćmi z ESA oraz przedstawicielami polskiej delegacji.

 

Formularz Rejestracyjny (DOC 300KB)

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (w załączniku) prosimy przesłać w formie elektronicznej oraz podpisanego skanu do dnia 4 października 2018 r. (czwartek), do godz. 12:00, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Polska Agencja Kosmiczna zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia rejestracji ze względu na wyczerpanie liczby miejsc.

Serdecznie zapraszamy,

Polska Agencja Kosmiczna
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

Czwarta edycja European Rover Challenge

Czwarta edycja European Rover Challenge odbędzie się w dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Wstęp bezpłatny.

 

ERC2018 SaveTheDate 

 

European Rover Challenge, czyli największej imprezy robotyczno-kosmicznej na świecie, pozostał miesiąc. Aktualnie trwają przygotowania terenu pod wysypanie ziemi, z której utworzone zostanie plenerowe pole marsjańskie. To na nim w połowie września 400 zawodników z całego świata weźmie udział w rywalizacji robotów marsjańskich. Ich zmaganiom, które odbędą się na tle wielkiego pieca hutniczego z końca XIX w. przyglądać się będzie m.in. słynny brytyjski astronauta.


Czwarta odsłona międzynarodowych zawodów robotycznych odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Z edycji na edycję swój udział zgłasza coraz więcej uczestników – w tegorocznym finale zmierzy się ze sobą 50 zespołów z sześciu kontynentów, w tym rekordowa liczba drużyn z Europy.

ERC2018 DSC 0169                        ERC2018 DSC 1732

Więcej na temat wydarzenia można czytać na bieżąco na stronie www.roverchallenge.eu.

 

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Newsletter PSPA