12. edycja Konferencji "Development Trends in Space Propulsion Systems"

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej napędom kosmicznym pt. „XII International Scientific Conference on Development Trends in Space Propulsion Systems”, która odbędzie się 27 października br. w formule hybrydowej (on-line oraz stacjonarnie).

Organizatorami konferencji są Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa oraz Instytut Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej. Patronat honorowy nad konferencją objęły: Polska Akademia Nauk,  Polska Agencja Kosmiczna, Stowarzyszenie Polskich Profesjonalistów Sektora Kosmicznego oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego.

Space Trends 2021

Konferencja skierowana jest do naukowców i przedstawicieli przemysłu zajmujących się tematyką systemów napędów kosmicznych. Jest to również świetna okazja dla studentów i młodych profesjonalistów, aby promować swoje postępy, nowatorskie pomysły i najnowsze wyniki oraz aby nawiązać kontakty z doświadczonymi naukowcami.

Konferencja będzie doskonałym miejscem do zapoznania się z realizowanymi projektami i najnowszymi osiągnięciami w międzynarodowym sektorze kosmicznym w dziedzinie napędów kosmicznych. Szczególną uwagę należy zwrócić na europejski postęp w tej dziedzinie i aktualny wkład Polski, która w ostatnich latach stała się jednym z mocnych punktów europejskiej areny B+R w kilku niszach technologicznych w dziedzinie napędów kosmicznych.

Program: https://ilot.lukasiewicz.gov.pl/spacetrends/technical-program/

Pierwszy etap II edycji „Cosmic Challenge” rozstrzygnięty

SPACESHIP logo

Pierwszy etap II edycji „Cosmic Challenge” został rozstrzygnięty. Wybór Finalistów był szalenie trudnym zadaniem dla Jury w składzie: dr Anna Łosiak z Instytutu Nauk Geologicznych Polskiej Akademii Nauk (Opiekun Merytoryczny II edycji programu), Pani Justyna Pelc z Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego/Innspace oraz MARS Society Polska w składzie: Robert Lubański, Maciej Furmaniak, Szymon Matkowski, Krzysztof Gaidzik, Krzysztof Lewandowski, Andrzej Kotarski.

Niemniej zgodnie z Regulaminem konkursu zostało wybranych 20 autorów najlepszych prac, którzy wezmą udział w Finale „Cosmic Challenge”- wydarzeniu które odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie w dniu 17 maja 2021 r.

Przypominamy, że nagrodą dla 3 zwycięzców II edycji programu jest wyjazd do ośrodka Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Education Centre.

Gratulujemy zwycięzcom ale i wszystkim innym uczestnikom programu.

Lista Finalistów

 

"Cosmic Challenge" - II edycja

SPACESHIP logo

„Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do młodzieży i dzieci, zainteresowanych tematyką Kosmosu. II edycja programu skierowana jest do uczniów szkół średnich z całej Polski i realizowana jest we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Eduction Centre z Redu w Belgii.

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych pasji i zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie, sfinansowany przez Organizatora, wyjazd dla 3 zwycięzców do European Space Security and Eduction Centre w Redu w Belgii.

 

Training Centre1s Training Centre2s


II edycja programu została objęta patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Belgii w PolscePolish Space Professionals Association, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym Urania, Astronomia24 i Radia Lublin.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie mają przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.01.2021 r. – 28.02.2021 r.


Głównymi celami Programu są:

1. Promocja edukacji w zakresie STEM.
2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.
3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.
4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.
5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.


Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu, na stronie
http://spaceship.edu.pl/ii-edycja/

 

 

Konferencja „Kosmiczne ścieżki kariery."

30 sierpnia, czwartek, w ARP S.A. odbędzie się konferencja związana z kreowaniem kadr w sektorze kosmicznym.

Żaden sektor nie może rozwijać się bez wyspecjalizowanych pracowników. Firmy z sektora, zarówno w Polsce jak i za granicą, cały czas szukają niszowych specjalistów. Czasami z naszą pomocą a czasami samodzielnie. Robią to na różne sposoby - podczas konferencji, obserwując grupy studentów aktywne w sektorze, poprzez ogłoszenia na popularnych portalach.

Jedną z dróg rozwoju kadr w sektorze kosmicznym jest konkurs o staż prowadzony przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. PSPA przeprowadziło ewaluację I oraz II edycji konkursu. A sierpniowa konferencja ma wieńczyć III edycję.

 

Zaproszenie (PDF 207KB)

 

Rozwój zawodowy, edukacja, rozwój kadr jest niezwykle bliski naszemu Stowarzyszeniu dlatego też chętnie wspieramy tego typu przedsięwzięcia i zachęcamy do udziału w konferencji, gdzie będzie można również wysłuchać, jak i zabrać głos w dyskusji o tym jak niezbędny zasób, jakim jest kapitał ludzki, powinien być w Polsce dla sektora kosmicznego kreowany.

 

Program (PDF 701,6KB)

 

Rejestracja na konferencję - uwaga, rejestracja jest obowiązkowa, liczba miejsc ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń.

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Newsletter PSPA