"Cosmic Challenge" - II edycja

SPACESHIP logo

„Cosmic Challange” to program edukacyjny skierowany do młodzieży i dzieci, zainteresowanych tematyką Kosmosu. II edycja programu skierowana jest do uczniów szkół średnich z całej Polski i realizowana jest we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Eduction Centre z Redu w Belgii.

Challange ma na celu rozwój edukacji interdyscyplinarnej oraz zachęcenie do rozwijania swych pasji i zainteresowań. Nagrodą w konkursie będzie, sfinansowany przez Organizatora, wyjazd dla 3 zwycięzców do European Space Security and Eduction Centre w Redu w Belgii.

 

Training Centre1s Training Centre2s


II edycja programu została objęta patronatem honorowym Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, Ambasady Belgii w PolscePolish Space Professionals Association, Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz patronatem medialnym Urania, Astronomia24 i Radia Lublin.

W ramach I etapu konkursu osoby zainteresowane udziałem w programie mają przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace w ramach I etapu konkursu będzie można przesyłać w okresie 01.01.2021 r. – 28.02.2021 r.


Głównymi celami Programu są:

1. Promocja edukacji w zakresie STEM.
2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.
3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.
4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.
5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.


Informacje niezbędne do wzięcia udziału w konkursie, w tym zasady konkursu i kryteria oceny prac konkursowych znajdują się w Regulaminie programu, na stronie
http://spaceship.edu.pl/ii-edycja/

 

 

Konferencja „Kosmiczne ścieżki kariery."

30 sierpnia, czwartek, w ARP S.A. odbędzie się konferencja związana z kreowaniem kadr w sektorze kosmicznym.

Żaden sektor nie może rozwijać się bez wyspecjalizowanych pracowników. Firmy z sektora, zarówno w Polsce jak i za granicą, cały czas szukają niszowych specjalistów. Czasami z naszą pomocą a czasami samodzielnie. Robią to na różne sposoby - podczas konferencji, obserwując grupy studentów aktywne w sektorze, poprzez ogłoszenia na popularnych portalach.

Jedną z dróg rozwoju kadr w sektorze kosmicznym jest konkurs o staż prowadzony przez Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. PSPA przeprowadziło ewaluację I oraz II edycji konkursu. A sierpniowa konferencja ma wieńczyć III edycję.

 

Zaproszenie (PDF 207KB)

 

Rozwój zawodowy, edukacja, rozwój kadr jest niezwykle bliski naszemu Stowarzyszeniu dlatego też chętnie wspieramy tego typu przedsięwzięcia i zachęcamy do udziału w konferencji, gdzie będzie można również wysłuchać, jak i zabrać głos w dyskusji o tym jak niezbędny zasób, jakim jest kapitał ludzki, powinien być w Polsce dla sektora kosmicznego kreowany.

 

Program (PDF 701,6KB)

 

Rejestracja na konferencję - uwaga, rejestracja jest obowiązkowa, liczba miejsc ograniczona a decyduje kolejność zgłoszeń.

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Partnerzy

HE Space

Newsletter PSPA