Zapraszamy na hackathon - Warszawa 22-23 kwietnia

22-23 kwietnia odbędzie się w Brain Embassy hackathon, któremu patronuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Organizatorami wydarzenia są Kapitech jako partner projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO ClimLab oraz Brain Embassy w ramach cyklu warsztatów „BE Involved”.

Wykorzystując siłę grupy, uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na istotne problemy współczesnego świata. „Chcemy zaangażować społeczność w realizację 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Wraz z EO Climlab organizujemy 24 godzinne warsztaty odpowiadające na cel: Akcje klimatyczne. Chcemy szczególnie wesprzeć wyzwania związane z poprawą jakości powietrza w Warszawie. Zespół, który podejmie wyzwania z tej grupy i najciekawiej na nie odpowie zaprosimy do rozwijania projektu w naszej przestrzeni przez okres jednego miesiąca.” – wyjaśnia Kasia Wojnar, Program Manager w Brain Embassy.

Planowana liczba uczestników to 50 osób. W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają: dostęp do platformy EO ClimLab, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc ekspertów z kluczowych firm na rynku polskim, ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Na wydarzenie można się zarejestrować do 19 kwietnia na stronie EOclimlab. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja na stronie wydarzenia, zaakceptowanie i przestrzeganie Regulaminu Hackathonu. Udział w Hackathonie jest bezpłatny.

Hackathon organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO ClimLab, którego celem jest budowa i rozwój platformy analitycznej danych klimatycznych wspierającej tworzenie innowacyjnych produktów i usług będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Hackathon EOVation Warsaw ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i stworzenia rozwiązań wyzwań społecznych i biznesowych z wykorzystaniem danych satelitarnych. Jest to też świetna okazja do zapoznania się ze specyfiką sektora kosmicznego. ESA oraz Komisja Europejska wspaierają, jak i też same organizują, szereg inicjatyw, które promują transfer oraz wykorzystanie technologii kosmicznych oraz przyczyniają się do wzrostu kompetencji przedsiębiorstw, są to m.in. ESA Intouch, konkurs Galileo Masters, czy konkurs na pomysł wykorzystania komunikacji laserowej.

Więcej o hackathonie można dowiedzieć się również z filmiku podsumowującego zeszłoroczną edycje.

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Newsletter PSPA