Galaktyka kobiet IV

galaktyka kobiet 4

21 listopada w Planetarium Centrum Nauki Kopernika w Warszawie odbędzie się Galaktyka Kobiet!

Na wydarzeniu uczniowie szkół średnich i studenci, a właściwie każdy zainteresowany będzie mógł porozmawiać z przedstawicielkami różnych obszarów technologii a w tym z naszą Marleną Gołofit. Marlena pracowała jako zarządzająca projektami w PIAP-Space, rozwijała tam też talenty i wspierała działania rekrutacyjne. Teraz poświęca się przede wszystkim promowaniu eksploracji kosmosu i rozwoju zespołów w przemyśle już nie-kosmicznym. O projektach satelitarnych będzie też opowiadać Inna Uwarowa.

Oprócz Marleny będzie można poznać osoby z Citi, Women in Technology, Geek Girls Carrot, Narodowego Centrum Badań Jądrowych, misji analogowych oraz wielu innych.

Więcej informacji na stronie fb wydarzenia.

Copernicus Hero

CopHack Logo 2018

Już 8 listopada w Lublinie rozpocznie się cykl Copernicus Hackathon. Kolejne jednodniowe hackathony odbędą się w Krakowie i Warszawie a 17 listopada będzie miał miejsce ogólnopolski finał.
Jeśli interesują Cię nowe technologie i od dziecka marzysz o kosmicznych podróżach – hackathon jest dla Ciebie! Nie musisz być kosmicznym ekspertem, najważniejsza jest ciekawość wszechświata, otwarty umysł i motywacja, aby się rozwijać w nowych dziedzinach.

 

Copernicus Hero (PDF 229KB)

 

Copernicus Hackathon [eng] (PDF 112KB)

 

Terminy i tematyka:
Lublin – 8.11.2018, zaczynamy od 8:00.
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin
Kraków – 9.11.2018
Warszawa – 10.11.2018
Finał: Warszawa – 17.11.2018

Rejestracja oraz szczegółowy opis Copernicus Hackathon (http://copernicus-hackathon.pl/) potrwa do 4 listopada.

 

Konferencja ESA - Warszawa, 16.10.2018

Polska Agencja Kosmiczna wspólnie z Europejską Agencją Kosmiczną oraz Polską Delegacją do ESA organizują szkolenie i warsztaty "How to write good proposals in response to an ESA Invitation to Tender for R&D activities". W ramach szkolenia zorganizowana będzie część otwarta kursu oraz HR Event przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych.

 

Agenda Training Course (PDF 212KB)

 

Część konferencyjna kursu, odbędzie się w dniu 16 października 2018 r., w godzinach 09:00 – 12:00.

 

Agenda HR Event (PDF 128KB)

 

Po pierwszym dniu szkolenia, 16 października 2018 r., o godz. 18:15 odbędzie się HR Event, na który serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rozwojem kariery w sektorze kosmicznym. Wieczorna konferencja będzie poświęcona możliwościom współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną, a także polskimi podmiotami. Swoje prezentacje oraz perspektywy rozwoju dla potencjalnych kandydatów wygłoszą przedstawiciele ESA oraz wybranych polskich podmiotów. Wydarzenie będzie zakończone poczęstunkiem oraz spotkaniem networkingowym, podczas którego będzie można porozmawiać z gośćmi z ESA oraz przedstawicielami polskiej delegacji.

 

Formularz Rejestracyjny (DOC 300KB)

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (w załączniku) prosimy przesłać w formie elektronicznej oraz podpisanego skanu do dnia 4 października 2018 r. (czwartek), do godz. 12:00, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Polska Agencja Kosmiczna zastrzega sobie prawo wcześniejszego zamknięcia rejestracji ze względu na wyczerpanie liczby miejsc.

Serdecznie zapraszamy,

Polska Agencja Kosmiczna
ul. Trzy Lipy 3
80-172 Gdańsk

Oferty pracy w Europejskiej Agencji GNSS - GSA

Oferty pracy w Europejskiej Agencji GNSS - GSA:

Czwarta edycja European Rover Challenge

Czwarta edycja European Rover Challenge odbędzie się w dniach 14-16 września w Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach. Wstęp bezpłatny.

 

ERC2018 SaveTheDate 

 

European Rover Challenge, czyli największej imprezy robotyczno-kosmicznej na świecie, pozostał miesiąc. Aktualnie trwają przygotowania terenu pod wysypanie ziemi, z której utworzone zostanie plenerowe pole marsjańskie. To na nim w połowie września 400 zawodników z całego świata weźmie udział w rywalizacji robotów marsjańskich. Ich zmaganiom, które odbędą się na tle wielkiego pieca hutniczego z końca XIX w. przyglądać się będzie m.in. słynny brytyjski astronauta.


Czwarta odsłona międzynarodowych zawodów robotycznych odbędzie się w dniach 14-16 września 2018 roku w Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Z edycji na edycję swój udział zgłasza coraz więcej uczestników – w tegorocznym finale zmierzy się ze sobą 50 zespołów z sześciu kontynentów, w tym rekordowa liczba drużyn z Europy.

ERC2018 DSC 0169                        ERC2018 DSC 1732

Więcej na temat wydarzenia można czytać na bieżąco na stronie www.roverchallenge.eu.

 

Zapraszamy na hackathon - Warszawa 22-23 kwietnia

Hackathon 2017

22-23 kwietnia odbędzie się w Brain Embassy hackathon, któremu patronuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Organizatorami wydarzenia są Kapitech jako partner projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO ClimLab oraz Brain Embassy w ramach cyklu warsztatów „BE Involved”.

Wykorzystując siłę grupy, uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na istotne problemy współczesnego świata. „Chcemy zaangażować społeczność w realizację 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Wraz z EO Climlab organizujemy 24 godzinne warsztaty odpowiadające na cel: Akcje klimatyczne. Chcemy szczególnie wesprzeć wyzwania związane z poprawą jakości powietrza w Warszawie. Zespół, który podejmie wyzwania z tej grupy i najciekawiej na nie odpowie zaprosimy do rozwijania projektu w naszej przestrzeni przez okres jednego miesiąca.” – wyjaśnia Kasia Wojnar, Program Manager w Brain Embassy.

Planowana liczba uczestników to 50 osób. W trakcie trwania wydarzenia organizatorzy zapewniają: dostęp do platformy EO ClimLab, szkolenia z wykorzystania danych satelitarnych, pomoc ekspertów z kluczowych firm na rynku polskim, ekspertów z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Na wydarzenie można się zarejestrować do 19 kwietnia na stronie EOclimlab. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest rejestracja na stronie wydarzenia, zaakceptowanie i przestrzeganie Regulaminu Hackathonu. Udział w Hackathonie jest bezpłatny.

Hackathon organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu Europejskiej Agencji Kosmicznej EO ClimLab, którego celem jest budowa i rozwój platformy analitycznej danych klimatycznych wspierającej tworzenie innowacyjnych produktów i usług będących odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Hackathon EOVation Warsaw ma zachęcić i zaktywizować studentów, startupy oraz ludzi biznesu do działania i stworzenia rozwiązań wyzwań społecznych i biznesowych z wykorzystaniem danych satelitarnych. Jest to też świetna okazja do zapoznania się ze specyfiką sektora kosmicznego. ESA oraz Komisja Europejska wspaierają, jak i też same organizują, szereg inicjatyw, które promują transfer oraz wykorzystanie technologii kosmicznych oraz przyczyniają się do wzrostu kompetencji przedsiębiorstw, są to m.in. ESA Intouch, konkurs Galileo Masters, czy konkurs na pomysł wykorzystania komunikacji laserowej.

Więcej o hackathonie można dowiedzieć się również z filmiku podsumowującego zeszłoroczną edycje.

Logowanie

 
     
Przypomnieć login?   Zarejestruj się  

Kariera w ESA

Newsletter PSPA